Color Scheme Designer

Generator poprawnej palety barw dla webdesignerówMożna być webdesignerem – ale nie każdy musi być od razu estetą i artystą.
Dla tych, którzy miewają dylemat z doborem kolorystyki dla swoich projektów, z pewnością chętnie użyje doskonałemgo narzędzia dostępnego za darmo – online – o nazwie Color Scheme Designer.

Bardzo funkcjonalny ale i efektowny interfejs, pozwoli nam na skomponowanie palety barw przeliczonej na HEX-y, z kilkoma miłymi udogodnieniami – jak na przykład dobór barw przeciwstawnych, palety odcieni (monochrom), triada itp.

Co więcej, możliwe jest tez sprawdzenie naszej palety w przykładowym szablonie, który natychmiast wyświetli się  w zadanej kolorystyce.
Możemy tez kontrolować kontrast w naszej docelowej palecie barw, dzięki czemu zwiększa się rozpiętość tonalna i dynamika naszego schematu.

Pomijając aspekt praktyczny – tym, którzy cierpią na nerwice natręctw i pragną projektować layouty najpoprawniejsze z możliwych – na pewno to narzędzie przypadnie do gustu – mimo, że nie jest to pierwszy wynalazek tego typu. Na pewno jednak najciekawiej zrealizowany – moim skromnym zdaniem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.